Güçlü Saçlar İçin Ne Yapmalı?

Kullandığınız kimyasal boyalar, saç şekillendiriciler derken saçlarınız kuru ve yıpranmış hale geldi. Artık güçlü saçlara sahip olmak istemez misiniz?

İnsanın fiziksel görünümünde, en önemli rolü oynayan, ama asıl görevi koruyuculuk olan bir parçasıdır saç. Kadın ve erkek vücudunda saç, güzelliğe güzellik katan bir parçadır. Güzel saça sahip olan bir kadın ayrıcalık taşır. Görevi koruyuculuktur, çünkü kirpik ve kaşlar gözü nasıl koruyorsa, saçlarda dışarıdan gelen toz , rüzgâr ve her türlü etkenden (ışınların etkisinden), başı, saç derisini her türlü dış etkenlere karşı bir zırh gibi korur.  Bu nedenle; saçımıza, saç sağlığına dikkat etmek gerektir.

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yıpranmış ve cansız saçlar için kullanabileceğiniz pek çok kozmetik ürün ve profesyonel saç uygulamaları bulunuyor. Saç tipinize uygun doğru bakım ürünlerini kullanmak ve detaylı bilgi almak için bir dermatologdan yardım alabilirsiniz.

Uygulayacağı 2 tane etkili yöntem vardır prp saç tedavisi ve saç mezoterapisidir. Ayrıca yıpranmış saçlar için tavsiye edilen ürünlerin içeriğinde genellikle E vitamini, A vitamini, B6 vitamini, C vitamini gibi saçın toparlanması ve yeniden yapılanması için gerekli vitamin ve mineralleri içermektedir. Saçlarınızın tüm bu uygulamalara rağmen istediğiniz canlılığa ulaşmadığını düşünüyorsanız, tavsiye ettiğimiz  bazı saç bakım önerileriyle sağlıklı saçlarınıza yeniden kavuşabilirsiniz.

  • Öncelikle saçınızı iyi tanımalısınız ve saçınıza en uygun şampuanı seçmelisiniz.
  • Saçınıza direkt etki eden saç bakım ürünlerini dikkatli seçmelisiniz ve kalitesiz ürünlerden kaçınmalısınız.
  •  Yaz aylarında güneş ışınları, havuz kloru, deniz tuzuna ek olarak saç boyaları ve şekillendiriciler gibi işlemler nedeniyle yıpranan saçlarınız için profesyonel bakım kürlerine başvurun.
  •  Fön ve maşa gibi yüksek ısılı saç şekillendiricilerini sık kullanmaktan kaçının.
  • Saç folikülleri proteinden oluştuğu üzere yoğurt, peynir, yumurta, badem, balık, deniz ürünleri gibi yüksek protein içeren gıdaları tercih edin. Saç köklerinizi güçlendiren kalsiyumu yeterli miktarda tükettiğinize emin olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumla
Lütfen isminizi girin